Aktuell Funktiounen

  • Verteidegungsminister
  • Minister fir Mobilitéit an ëffentlech Aarbechten
  • Minister fir bannenzeg Sécherheet

Biographie

De François Bausch ass de 16. Oktober 1956 an der Stad Lëtzebuerg gebuer.

Säi Secondairesstudium mécht de François Bausch am Jongelycée zu Esch.

No de Chamberwahle vum 20. Oktober 2013 trëtt de François Bausch de 4. Dezember 2013 als Minister fir nohalteg Entwécklung an Infrastruktur an d'Koalitiounsregierung aus DP, LSAP an déi gréng an.

Weiderliesen

© SIP / Yves Kortum Gouvernement 2013-2018 : portrait officiel de François Bausch (août 2015)

Portal fir ëffentlech Aarbechten (op Franséisch)

D'Formatioun vun der Regierung 2018

Portal fir Transport (op Franséisch)

Aktualiséiert